čtvrtek 29. prosince 2016

Zavři oči, vypínám messenger

Vztah na dálku je složitý. Nebudu říkat, že ne. Psaní je krásná věc, ale fyzické dotyky jsou něco jiného. Moje nejlepší kamarádka by do vztahu na dálku nikdy nešla. Stejně jakoby nešla do vztahu, když má hodně zkoušek, nebo když píše bakalářku. Protože na něj nemá čas. Já jsem skočila do vztahu na dálku v okamžiku, kdy jsem se přestěhovala do nového města a nastupovala na výšku, kde jsem byla od rána až do večera celý týden a víkendy. Ve stejné době moje partnerka ležela o spoustu kilometrů dál s bolavými zády a nebyla schopná za mnou přijet. Věděly jsme, že se nebudeme vídat naživo často a nebude to jednoduché. A stejně jsem ani vteřinu neváhala, zda to mám zkusit. Prostě jsem věděla, že když tuto ženu pustím, budu ten největší blázen a bylo by jedno, i kdyby byla na druhé straně zeměkoule. Ale není to snadné.
Někdy se cítím sama. Sedím v pokoji, bliká na mě obrazovka počítače, ale v pokoji se mnou nikdo není. A počítač mezi námi visí jako tvrdá nepropustná bariéra. Je to o tolik jiné, než ji mít u sebe reálně. Všechno co máte jsou jen písmenka, která se vám pomalu objevují na obrazovce. Nevidíte, jak se u toho tváří, jak jí září oči, jak se jí hýbou rty, nemůžete se jí chytnout. Vše na čem musíte přežít jsou slova na chladné ploše svítícího počítače. Jenže potom jsem venku, ve škole, s kamarády a jediné na co myslím je, kdy se zase vrátím do toho prázdného pokoje, nenápadně, aby to nebylo neslušné, zapínám svůj mobil pod stolem a dívám se, zda mi napsala. Protože i když jsou to jen slova a písmenka, pořád je to nejblíž, co jí můžu být a vzbuzuje to ve mně mnohem reálnější emoce, než cokoliv jiné. Jsou to části svého dne, zážitků a emocí, které mi posílá. A na tom já přežívám, než se vidíme reálně. Ale ono to stačí, protože když mezi vámi existuje tak silné spojení, kilometry se mezi vámi rozplynou a vy dokážete cítit, co ta druhá. Radovat se spolu, plakat spolu, strachovat se spolu, milovat se.
Vztah na dálku je složitý. Ale když je s tím správným člověkem, může udělat váš reálný život o mnoho jednodušší a krásnější.

Žádné komentáře:

Okomentovat