sobota 14. ledna 2017

Kostka, šipky a pivo

Přesvědčení, že každá lesba nosí tenisky, kšiltovku, kostkovanou košili, masivní hodinky, hraje florbal a má účes jako Justin Bieber, zůstalo snad už navždy někde v roce 2007 společně s průsvitnými ramínky od podprsenky a emo patkou. Jenže stále lesbická komunita není tak otevřená a tolerantní, jak si myslím, že by se na skupinu, která sama zažívá diskriminaci, hodilo. Ano, záměrně píšu lesbickou, protože diskriminaci bisexuálů v gay komunitě bych ještě chtěla věnovat samostatný článek.
Tady jsou největší stereotypy, s jakými jsem se v lesbické komunitě setkala.

1. feminní lesby nejsou opravdové lesby a jednou vás opustí s mužem.
Tento bod sem zařadila první, protože se mě osobně dotýká. Ani nevím, co na něj říct, protože je to takový nesmysl, že mu podle mě nemůže nikdo věřit, přesto se s ním setkávám celkem často. Nejdřív jsem vůbec nechápala, jak vznikl. Později jsem přišla na to, že některé lesby si myslí, že holky mají dlouhé vlasy a malují se, aby přitahovaly muže. To je nesmysl. Věřte mi, minisukně a červená rtěnka zabírá i na holky, to můžu potvrdit z obou úhlů pohledu.

2. jen lesba, která nikdy nespala s mužem, je opravdová lesba
Znovu se tu setkáváme s pojmem opravdová lesba, který sám o sobě je dost zvrácený. Co je to falešná lesba? Ano, jsou holky, co spaly s mužem a nelíbilo se jim to. Nebo holky, kterým se to líbí, ale můžou se zamilovat jen do ženy. Taky jsou ženy, které milovaly muže i s nimi spaly, ale zamilovaly se do ženy a strávily s ní zbytek života. To všechno je úplně v pohodě a ani jedna z těch holek nemá důvod být pro svoje předchozí zkušenosti ponižována.

3. lesba, kterou přitahují klučičí typy holek, také není opravdová lesba
Toto je pro mě celkem složité téma, protože se musím přiznat, že mě osobně většina butch leseb taky nepřitahuje. Jenže to je tím, že prostě s holkou, která většinu času tráví hraním florbalu a potom popíjením piva s kamarády a hraním šipek v hospodě, si toho nemám moc říct. Ale každého přitahuje někdo jiný. To, že se nějaké holce líbí, že její přítelkyně umí opravit auto a má svaly, ji nedělá míň lesbou. Navíc láska není jen o vzhledu. To, že někdo působí jako kluk, ještě neznamená, že být s ním ve vztahu, je jako chodit s mužem. To vše je neuvěřitelné zjednodušování a strkání lidí do škatulek.

4. butch lesby jsou muži ve vztahu a femme lesby jsou ženy ve vztahu
Neustále se snažit lesbické vztahy vnímat skrze optiku heterosexuálních vztahů je hloupé. Proč by lesba, co má krátké vlasy a nosí pánské trička nemohla být ta, co porodí děti, umí vařit a femme dívka v podpatcíh živitelkou rodiny, pokud jim to oběma takto vyhovuje. Momentálně se i hodně řeší, že butch lesby, které jsou těhotné, bývají často napadané na internetu. To je nechutné a hloupé a ještě mnohem víc mě mrzí, že často jsou atakovány hlavně jinými lesbami. Už tak jsme diskriminovaná skupina. Musíme se diskriminovat navzájem?

5. každá lesba ještě nepotkala toho správného muže
Toto naštěstí není názor, který by pocházel zevnitř komunity, ale většinou spíše od heterosexuálních mužů v mém okolí. Chlapče, pokud si myslíš, že máš penis magický jako HarryPotter hůlku a tím, že ho do holky strčíš, tak ona už nikdy nebude chtít nic jiného, tak ti oznamuji, že jsi už moc starý, abys věřil na pohádky. Víc k tomu nemám co napsat.

6. lesba chce sbalit každou holku, kterou uvidí
Mám spoustu kamarádek, které jsou nádherné ženy a výborně si rozumíme, ale nikdy jsem do nich nebyla zamilovaná. Prostě nepřeskočila jiskra. Jen to, že je někdo žena, nestačí, abych s ní chtěla chodit. Jistěže jsou typy žen, které rády flirtují s každou dívkou, co potkají nebo se ji dokonce snaží dostat do postele. Jenže to je tím, že to mají v povaze a ani bych neřekla, že je jich v lesbické komunitě převaha. Každý čekáme od partnerky něco jiného a vybíráme si ji jinak. Jasněže někdy to je podpořené i zoufalstvím, že žen na ženy je málo a každá asi máme zkušenost, že jsme chodily s nějakou holkou kvůli tomu, že to byla nejbližší další teplá holka v okolí. Ale tyto vztahy málokdy vydrží a většinou se z nich poučíme. Takže pokud máte nějakou lesbu v okolí a jste holka a bojíte se, že vás v noci znásilní, tak buďte v klidu. Je pravděpodobné, že o vás nemá zájem.

Žádné komentáře:

Okomentovat